Baby Spa

Bebekler için Suyla Oynama ve Hareket Etkinlikleri

Bebeklerin hareket kabiliyetinin gelişmesi için suyla oynamak, eğlenceli ve etkili bir yöntemdir. Bebeklerin su ile ilişkisi, anne karnında başlar ve doğumdan sonra da devam eder. Anne karnındaki amniyon sıvısı, bebeğin rahatça hareket etmesini sağlamak için önemli bir görev üstlenir.

Aklife Therapy’de ebeveynlerin gözetimi altında, bebeklerimize suda dans, hidroterapi ve bebek masajı uygulamalarını yapıyoruz.  Bebeklerimiz suyla oynarken sıçrama ve tekmeleme gibi tepkiler verir ve eğlenirler. Seans sırasında, siz de bebeğinizle oynayabilir, bu anları fotoğraflarla ölümsüzleştirebilirsiniz. Spa seansından sonra rahatlayan bebekler için uyumak ve rüya görmek çok keyiflidir.

Suda dans (floating)

Aklife Therapy’nin bebekler için suda dans (floating) terapisi, minik misafirlerimizin fiziksel ve zihinsel sağlıklarını geliştirmek, onları rahatlatmak ve iyileştirmek için özenle tasarlanmıştır.

Baby spa ve suda dans, son yıllarda popüler hale gelen bir spa terapisidir. Aklife Therapy Baby Spa Merkezi bu konuda profesyonel bir hizmet sunmaktadır. Sıcaklık, ses ve ışık dalgalarından izole edilmiş halde bebeğin stres ve yorgunluğundan kurtulması sağlanır.

Tüm terapi odalarımız özel olarak tasarlanmıştır ve hijyen standartlarına uygun bir şekilde temizlenir, böylece misafirlerimiz kendilerini güvende ve rahat hissedebilirler.

Floating ve Hidroterapi: Sağlıklı Gelişim İçin Suda Egzersiz

Floating (suda dans) bebeğin suda yüzmesi ve egzersiz yapması anlamına gelir. Hidroterapi ise suyun sağlık amacı ile kullanılmasıdır. Bu yöntemlerin, bebeklerin fiziksel gelişimlerine olumlu etkileri olduğu bilimsel olarak kanıtlanmıştır.

Merkezimizde bebeklere özel hidroterapili, belli sıcaklıkta optimize edilmiş, farklı ışık fonksiyonlarına sahip tam donanımlı jakuzilerimiz mevcuttur.

Merkezimizde Hijyen

Bebek hidroterapisi uygulamasında hijyen oldukça önemlidir. Merkezimizde kullanılan suyun hijyeni için her seans sonunda su tamamen boşaltılır, jakuziler temizlenir ve dezenfekte edilir. Böylece bebeklerimiz sağlıklı bir ortamda egzersiz yapabilirler.

Suda Hareket İmkânı

Bebeklerimiz suda yerçekiminden etkilenmeden serbestçe hareket edebilmektedirler. Merkezimizde yüzme yardımcısı olarak boyun simitleri, koltuk altı simitleri ve oturtmalı simitler kullanıyoruz. Bu sayede bebeklerimiz su içinde rahatça hareket edebilirler.

Hidroterapi Faydaları

Bebek hidroterapisi uygulaması ile bebeklerde pek çok olumlu etki görülmektedir. Bunların başında kas gelişimi ve dolaşım sistemi gelişimi gelir.

 • Su egzersizleri kas ve iskelet sisteminin gelişimine katkı sağlar.
 • Sindirim ve dolaşım sistemleri üzerinde olumlu etkilere sahiptir.
 • Su direnci, göğüs kafesine uygulandığında akciğer kapasitesini arttırır ve solunum sisteminin gelişimine yardımcı olur.
 • Doğuştan olan yüzme refleksleri harekete geçirilerek koordinasyon becerilerinin gelişmesine yardımcı olur.
 • Hareket kabiliyetini arttırır ve eklemlere bağlı kasların gelişmesine yardımcı olur.
 • Dolaşım, sindirim ve solunum sistemlerini düzenler.
 • Kolik sorunlarının etkilerini azaltarak, iyileşmesinde etkin rol oynar.
 • Gerginliği azaltarak sakinleşmeyi sağlar ve uykunun düzene girmesine yardımcı olur.
 • Kendine ve çevresine karşı güven duygusunun gelişiminde etkin rol oynar.

Bebek Masajı

Bebek masajı, daha fazla duyusal uyarım sağlayarak, bebeğin daha sağlıklı bir şekilde gelişimine yardımcı olur.

Bebeklerin dokunma duyusu anne karnında gelişmeye başlar ve teni en hafif dokunuşları ve ısıdaki en küçük değişimleri hisseder. Bu nedenle, masaj bebeğe huzur vermenin yanı sıra sağlıklı gelişimine de önemli bir katkı sağlayan etkili bir yöntemdir.

Bebek Masajı Faydaları

 • Nazik ve sevgi dolu bir dokunuş, bebeklerin daha güçlü ve daha az korkuyla büyümelerine yardımcı olabilir.
 • Masaj, stres hormonlarını azaltır ve bağışıklık sisteminin güçlenmesini sağlar. Böylece bebeğin strese ve hastalıklara karşı koyma ve direnci artar. En önemlisi ise, tenine dokunulan bir bebek sevildiğini ve güvende olduğunu hisseder.
 • Bebek masajı sindirime destek olur ve kolik, gaz ve kabızlık gibi problemlerin hafifletilmesine yardımcı olur.
 • Bebeklerin vücut farkındalığını geliştirir.
 • Burun tıkanıklıklarını ve diş çıkarma ağrısını azaltır.
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir.
 • Bebek masajı bilişsel performansın gelişmesine ve dikkatin artmasına yardımcı olur.

Baby spa uygulamalarının bebeğin gelişimi için ayda minimum 2 kez yapılması önerilir.

Eğer bebeğin herhangi bir fiziksel sorunu yoksa (kolik, kas hastalığı, kabızlık vb.), Aklife Therapy’de haftada bir seans olacak şekilde baby spa uygulaması yapılabilir. Düzenli olarak yapılan baby spa, çocuğun büyüme sürecindeki ağrıları, kas gelişimini ve zihinsel gelişimini destekleyici bir yöntemdir.

Aklife Therapy Baby Spa merkezimizde bebeklerinizin sağlığını koruyacak ve onları fiziksel ve zihinsel olarak en doğru şekilde geliştirecek uygulamalara başvuruyoruz. Baby spa uygulaması, bebeklerin sağlıklı gelişimini destekleyen harika bir yöntemdir ancak uygulama öncesinde ve sırasında bazı önemli noktalara dikkat etmek gerekir:

 • Uzman Personel: Baby spa uygulamaları, sadece konusunda uzman kişiler tarafından yapılmalıdır.
 • Temizlik ve Hijyen: Baby spa merkezlerinde yapılan uygulamalarda, temizlik ve hijyen kurallarına dikkat edilmelidir. Temizlik konusunda titiz olan merkezler tercih edilmelidir.
 • Uygun Sıcaklık: Baby spa uygulaması sırasında suyun sıcaklığı çok önemlidir. Su, bebeğin vücut sıcaklığına yakın olmalıdır. Sıcak su, bebeğin sağlığına zarar verebilir.
 • Bebek Durumu: Baby spa uygulamasına başlamadan önce, bebeğin sağlık durumu hakkında bilgi alınmalıdır.
 • Uygulama Süresi: Baby spa uygulaması sırasında, bebeğin reaksiyonlarına dikkat edilmelidir. Uygulama süresi, bebeğin rahatlığına göre ayarlanmalıdır.
 • Beslenme Durumu: Baby spa uygulaması öncesinde, bebeğin aç olmamasına dikkat edilmelidir. Bebek, uygulama sırasında sıkılmamalıdır.
 • Uygun Ekipman: Uygun ekipman kullanımı, bebeğin sağlığına zarar vermeden uygulamanın en iyi sonuçları alınmasını sağlar.

Öncelikle bebeğimizle iletişim kurarak masaj odasını geziyoruz ve ona jakuzideki su, toplar ve oyuncaklar gibi etkileşim sağlayabileceği şeyleri göstererek konuşuyoruz. Sonrasında jakuziye giriyoruz ve bebeğimizin el, kol ve bacak koordinasyonunu gözlemliyoruz. Yaklaşık 10-15 dakika sonra jakuzideki hava motorlarını açarak bebeğimizin istemsiz hareketlerini izliyoruz ve bu süreçte terapistimiz bebeğimizin denge ve koordinasyonunu gözlemliyor. Son olarak, terapistimiz, su içinde egzersiz yaptırarak veya jakuziden çıkacağı hissini vererek eğlenceli bir deneyim sağlıyor. (Jakuziden çıkacağı hissini verirken, boyun simidini çıkartıyoruz ve bebeğimizi yavaşça sudan çıkarıyoruz). Hidroterapi bittikten sonra, bebeğimizin cilt tipine uygun bir masaj yağı ile masaj uyguluyoruz.

Hizmetlerimiz Hakkında Detaylı Bilgi Alın ve Rezervasyon Yaptırın.